Meet:Tri-County Conference JH Boys 
    Date: April 27, 2011 
     
    Boys Order of finish 
    Place          Boys Team           Points 
    1              Green City          142.5 
    2              LaPlata             116 
    3              Atlanta             89 
    4              Bevier              51.5 
    5              Novinger            46 
    6              Linn Co             42 
    7              Bucklin             12 
    8              Brashear            9 
     
    100m           Boy                 School         Mark 
    1              Tanner Riggins      LaPlata        12.87 
    2              Keagan Franey       Green City     12.93 
    3              Dakota Purdy        Bucklin        13.40 
    4              Bradley Heath       Green City     13.67 
    5              Collan Thrasher     Atlanta        14.13 
    6              Alek Smith          LaPlata        14.30 
    7              Tony Humphreys      Bevier         14.33 
    8              Garrett West        Atlanta        15.10 
    Preliminaries 
    9              Jacob Peukert       Bevier         14.88 
    10             Elisha Waltz        Linn Co        15.07 
    11             Eric Reardon        Novinger       15.71 
     
    200m           Boy                 School         Mark 
    1              Keagan Franey       Green City     26.58 
    2              Tanner Riggins      LaPlata        26.59 
    3              Collan Thrashear    Atlanta        29.09 
    4              Garrett West        Atlanta        30.23 
    5              Matt Safely         LaPlata        30.50 
    6              Jacob Peukert       Bevier         30.70 
    7              Elisha Waltz        Linn Co        30.80 
    8              David Snyder        Green City     31.93 
    Preliminaries 
    9              Chance Hill         Brashear       31.55 
    10             Eric Reardon        Novinger       31.65 
                   Brenden McKim       Bucklin        NT 
     
    400m           Boy                 School         Mark 
    1              Keagan Franey       Green City     1:03.43 
    2              Bradley Heath       Green City     1:03.60 
    3              Lane Waddle         Atlanta        1:08.90 
    4              Kris Williams       Novinger       1:17.11 
    5              Grant Marshall      LaPlata        1:18.68 
    6              Cole Hullinger      Linn Co        1:23.17 
    7              Cody Potter         Novinger       1:24.42 
    8              Trey Jackson        LaPlata        1:24.55 
     
    800m           Boy                 School         Mark 
    1              Seth Brown          LaPlata        2:18.91 
    2              Logan Brinkley      Linn Co        2:32.42 
    3              Dakota Purdy        Bucklin        2:40.36 
    4              Zach Ayers          Green City     2:49.14 
    5              Mikey Ortega        Novinger       2:52.92 
    6              Cameron Albrecht    Green City     2:54.41 
    7              Jesse Pore          Bevier         2:55.68 
    8              Trace Johnston      Atlanta        2:57.73 
    9              Kirk Larson         LaPlata        3:08.91 
    10             Chance Hill         Brashear       3:09.59 
    11             Chase Wait          Atlanta        3:29.85 
    12             Tyler Findling      Brashear       3:30.41 
    13             Kean Roan           Novinger       3:32.35 
     
    1600m          Boy                 School         Mark 
    1              Seth Brown          LaPlata        5:07.31 
    2              Logan Brinkley      Linn Co        5:38.94 
    3              Mikey Ortega        Novinger       5:54.67 
    4              Zach Ayers          Green City     6:04.50 
    5              Cameron Albrecht    Green City     6:17.98 
    6              Corey Smothers      Atlanta        6:27.66 
    7              Cole Hullinger      Linn Co        6:30.63 
    8              Dalton Ferguson     Bevier         6:32.33 
    9              Kirk Larson         LaPlata        6:37.65 
    10             Trace Johnson       Atlanta        6:38.28 
    11             Chance Hill         Brashear       6:40.44 
    12             Tyler Findling      Brashear       7:19.04 
    13             Travis Hanson       Bucklin        7:40.16 
    14             Kean Roan           Novinger       8:00.48

    4x100m         Boy                 School         Mark 
    1              Tanner Riggins      LaPlata        56.14 
                   Alek Smith                          
                   Matt Safely                         
                   Seth Brown                          
    2              Jacob Chase         Green City     1:02.57 
                   Decotas Powell                      
                   David Snyder                        
                   Wesley Straley                      
    3              Tyler Carlson       Bevier         1:07.05 
                   Dalton Ferguson                     
                   Luke Long                           
                   Jacob Peukert                       
     
    4x200m         Boy                 School         Mark 
    1              Marty Halley        Atlanta        2:06.58 
                   Trace Johnston                      
                   Corey Smothers                      
                   Chase Wait                          
    2              Jacob Chase         Green City     2:08.58 
                   Decker Reger                        
                   Wesley Straley                      
                   David Snyder                        
    3              Tyler Carlson       Bevier         2:09.12 
                   Dalton Ferguson                     
                   Luke Long                           
                   Jesse Pore                          
    4              Matt Safely         LaPlata        2:10.85 
                   Baylon Belt                         
                   Jace Brown                          
                   Logan Curtis                        
     
    4x400m         Boy                 School         Mark 
    1              Marty Halley        Atlanta        4:48.15 
                   Trace Johnston                      
                   Corey Smothers                      
                   Lane Waddle                         
    2              Cameron Albrecht    Green City     5:00.13
                   Zach Ayers
                   Bradley Heath
                   Keagan Franey
    3              Tyler Carlson       Bevier         5:21.29
                   Tony Humphreys
                   Dalton Ferguson
                   Caleb Richardson
    4              Evan Carter         LaPlata        5:53.50
                   Logan Curtis
                   Cole Smith
                   Grant Marshall     
     
    100m hurdles   Boy                 School         Mark 
    1              Bradley Heath       Green City     18.75 
    2              Decotas Powell      Green City     20.58 
    3              Kris Williams       Novinger       20.91 
    4              Collan Thrasher     Atlanta        21.92 
    5              Evan Carter         LaPlata        22.72 
    6              Kirk Larson         LaPlata        22.85 
    7              Tyler Findling      Brashear       24.55 
    8              Cody Potter         Novinger       29.87 
    Preliminaries 
    9              Gabe Thomas         Brashear       28.71 
     
    Long jump      Boy                 School         Mark 
    1              Keagan Franey       Green City     17 3.5 
    2              Garrett West        Atlanta        14 07 
    3              Logan Brinkley      Linn Co        13 09 
    4              Alek Smith          LaPlata        13 05 
    5              Tony Humphreys      Bevier         13 05 
    6              David Snyder        Green City     12 08 
    7              Mikey Ortega        Novinger       12 07 
    8              Elisha Waltz        Linn Co        11 06 
    9              Kirk Larson         LaPlata        10 11 
    10             Tyler Findling      Brashear       10 02 
    11             Eric Reardon        Novinger       9' 05"
                   Corey Smothers      Atlanta        ND
     
    Triple jump    Boy                 School         Mark 
    1              Collan Thrasher     Atlanta        30 11 
    2              Logan Brinkley      Linn Co        28 2.5 
    3              Tony Humpreys       Bevier         26 11.5 
    4              Chance Hill         Brashear       26 10 
    5              Elisha Waltz        Linn Co        26 01 
    6              Wesley Straley      Green City     26 .25 
    7              Jacob Chase         Green City     21 11 
    8              Cody Potter         Novinger       21 02 
    9              Baylon Belt         LaPlata        21 01 
    10             Ben Bolden          LaPlata        20 06 
    11             Chase Wait          Atlanta        19 10 
    12             Kean Roan           Novinger       18 07 
     
    High Jump      Boy                 School         Mark 
    1              Seth Brown          LaPlata        5 00 
    2              Bradley Heath       Green City     4 11 
    3T             Decker Reger        Green City     4 02 
    3T             Jacob Peukert       Bevier         4 02 
    5              Mikey Ortega        Novinger       4 00 
    6              Cole Smith          LaPlata        4' 00"
                   Kris Williams       Novinger       NH
                   Garrett West        Atlanta        NH 
     
    Shot           Boy                 School         Mark 
    1              Trey Gashwiler      Novinger       35 08 
    2              Lane Waddle         Atlanta        35 02 
    3              Carter King         Green City     33 04 
    4              Caleb Richardson    Bevier         32 03 
    5              Jesse Pore          Bevier         31 04 
    6              Marty Halley        Atlanta        31 01 
    7              Matt Safely         LaPlata        30 11 
    8              Jace Brown          LaPlata        30 10 
    9              Gabe Thomas         Brashear       22 08 
    10             James Brownell      Novinger       22 01 
    11             Jacob Stivers       Green City     19 03 
     
    Discus         Boy                 School         Mark 
    1              Alek Smith          LaPlata        110 04 
    2              Tanner Riggins      LaPlata        92 05 
    3              Lane Waddle         Atlanta        90 03 
    4              Trey Gashwiler      Novinger       88 07 
    5              Carter King         Green City     86 01 
    6              Marty Halley        Atlanta        79 02 
    7              Gabe Thomas         Brashear       76 09 
    8              Caleb Richardson    Bevier         74 04 
    9              Luke Long           Bevier         73 10 
    10             Hadley Williams     Green City     64 07 
    11             James Brownell      Novinger       45 00 
                   Brenden McKim       Bucklin        ND